Za kraj godine Zimska šumska škola s prespavancem :)
U Klijancu i Pupu godinu smo završili Zimskom školom – boravkom na Vinici. Ova aktivnost održala se u okviru projekta Šumska škola Klijanca i Pupa koji...
Početna » Lokalna partnerstva » Održana radionica u okviru projekta Lokalna partnerstva za transparentno upravljanje prirodnim resursima
Dana 16. lipnja 2016. godine u prostorijama Eko Pana održana je radionica pod nazivom “Dvije strane-jedan cilj” – Uloga javnosti u donošenju odluka o sustavnom odlaganju i odvajanju otpada. Radionica je bila namjenjena predstavnicima civilnog sektora i lokalne vlasti s ciljem poboljšanja otvorenosti u upravljanju prirodnim resursima.
Cilj radionice je bio otvaranje kvalitetne rasprave među različitim dionicima društva/različitim sektorima o odvajanju i zbrinjavanju otpada u lokalnim zajednicama na području grada Karlovca i Karlovačke županije. Cilj radionice je bio otvaranje kvalitetne rasprave među različitim dionicima društva/različitim sektorima o odvajanju i zbrinjavanju otpada u lokalnim zajednicama na području grada Karlovca i Karlovačke županije.
Na radionici su uz predstavnike Eko Pana i partnerskih organizacija Zelena akcija/FoE iz Zagreba i Žmergo iz Opatije, sudjelovali predstavnici lokalnih vlasti (grad Karlovac i Karlovačka županija), udruga (Turbina promjena, Građanska inicijativa Karlovac), javnih poduzeća (Čistoća d.o.o., Kodos).
Radionica je započela predstavljanjem projekta „Lokalna partnerstva za transparentno upravljanje prirodnim resursima“, u okviru kojeg se i održavala radionica. Projekt su predstavili Ivana Francišković Olrom (koordinatorica projekta) i Denis Frančišković (asistent na projektu), koji su bili i moderatori radionice. Predstavljeni su glavni ciljevi i aktivnosti projekta te rezultati. Dio uvoda bio je posvećen Zelenom telefonu s naglaskom na prijave problema vezanih uz odlaganje, odvajanje i zbrinjavanje otpada.
U nastavku su slijedila dva izlaganja – „Gospodarenje otpadom u Hrvatskoj – stanje i perspektive“ i „Primjeri dobre prakse gospodarenja otpadom prema zero waste načelima“. Izlaganja je pripremio Marko Košak iz Zelene akcije, uz pomoć kolegice Željke Leljak Gracin. Izlaganja su bila slobodne forme te se sudionike poticalo na razgovor, raspravu i postavljanje pitanja.
Nakon izlaganja i rasprave sudionici su se podijelili u dvije skupine. U svakoj su skupini bili različiti dionici sa zadatkom detektiranja najvećih problema u gospodarenju otpadom te predlaganjem mogućih rješenja. Svaka je grupa za rad imala 15 minuta, a moderatori su sve iznesene probleme i moguća rješenja zabilježili te ih koristiti u provedbi projektnih aktivnosti.
ZAKLJUČCI:
Komentari su zatvoreni
Nije moguće komentirati ovaj post.